Web Sitesi Kurarak Nasıl Para Kazanılır?

1
131

Günümüzde artık neredeyse her şey dijitale dönmüş durumdadır. İnsanlar internetten alışveriş yapıyor, internet üzerinden toplantı ayarlıyor hatta kimi görüntülü konuşma programları sayesinde neredeyse toplantılarını bile internet üzerinden yapıyor. Böyle bir çağda elbette birçok alışkanlık da dönüşerek devam ediyor. Bunların ilki elbette para kazanma yöntemleri oldu. Birçok insan para kazanmak için internete başvurur duruma geldi.

-İnternet Üzerinden Para Kazanılabilir Mi?

Bu noktada herkesin aklına ilk gelen, orijinal fikirle bir internet sitesi kurmak ve onu işletmektir. Peki, bir web sitesi kurarak nasıl para kazanılır? Öncelikle insanların sizin web sitenize girmesini sağlamak için onların karşısına orijinal bir fikirle çıkmanız gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki piyasada hali hazırda mevcut olan şeylerden daha farklı ürünler ortaya koymanız gerekiyor. Eğer sizin de böyle bir fikriniz varsa öncelikle bir domain satın alarak web sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz. Sonrasında ise web sitesi kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kendi aklınızdaki fikre ve yapıya göre sitenizi dizayn ettikten sonra önemli olan, insanları oraya çekerek tık alabilmektir. Diyelim ki, aylık 5 bin tık alan bir web sitesi sahibisiniz ve tık sayılarınız giderek artıyor. Web sitelerinin para kazanmasında ilk unsur ‘reklam’ faktörüdür. Reklam alamayan bir web sitesinin varlığını uzunca bir süre devam ettirmesi pek mümkün olmayacaktır. Öncelikle bunun farkında olmak gerekiyor. Dolayısıyla web sitesi kurarak para nasıl para kazanılır sorusunun cevabı kesinlikle reklamdır.

-Nereden Reklam Alınabilir?

Yeni kurulan ve çok fazla bilinirliği olmayan web siteleri için Google oldukça yardımcıdır. Google, yeni kurulan internet sitelerine küçük de olsa bir sübvansiyon sağlamak amacıyla böyle bir uygulamayı piyasaya sunmuş durumda. Herhangi bir web sitesi Google’ın bu özelliğinden faydalanabiliyor.

Web siteniz kendisini toparlayana kadar Google’ın bu desteğinden faydalandıktan sonra büyüdüğünüz takdirde dışarıdan reklamlar almaya başlayabilirsiniz. Böylece web sitenizin ne üzerine olduğu çok da fark etmeden pek çok sektörden gelen reklamlarla iyi paralar kazanabilirsiniz. Ancak bu noktada önemli olan yine tık sayınızdır. Sitenizin tıklanma sayısını düşürmemek için ne üzerine bir web sitesi kurduysanız onu diğerlerinden daha ileriye taşımak ve geliştirmek için üzerine çokça kafa yormanız gerekiyor. Aksi takdirde internette bulunan milyonlarca web siteden sadece biri haline gelmeniz oldukça muhtemel. Eğer bu seçeneği düşünmek dahi istemiyorsanız o zaman sitenizin reklam gelirleriyle kazandığınız paraları yine sitenizin AR-GE çalışmalarına harcamanızda fayda vardır.

Reklamlar haricinde eğer web sitesi kurarken elinizin altında olan bir ana paranız yani sermayeniz varsa, bunu sitenizin reklamını yapmak için de kullanabilirsiniz. Yani, kendi web sitenizin reklamını daha çok tıklanması olan bir web sitesinde yapabilirsiniz. Böylelikle tanınırlık ve bilinirliğiniz artmış olacak ve sizin kendi bünyenizde de reklam almanız kolaylaşacaktır.

Web sitesi kurarak para kazanmanın yolları kısaca anlatılanlar gibidir. Siz de kendi web sitenizi kurarak uzun vadede ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here