Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak

0
23

İnternetten para kazanmak artık çok kolay ve neredeyse herkesin yüzünü dönmeye başladığı bir iş modeli haline gelmiş durumda. Yurtdışından ülkemize gelen bir model olan satış ortaklığıyla para kazanma fikri oldukça tutulmuş durumdadır. Bu sayede kelimenin tam manasıyla ne taş atmış ne de kolunuz yorulmuş oluyor. Tek yapmanız gereken kendinize bir ortak bularak birlikte iş yapmaya başlamak. Bu ortak, internette satış rakamları gayet yüksek olan bir alışveriş sitesi, bir blog sayfası yazarı da forum sitesi sahibi olabilir. Bu tip bir koalisyon kurarak para kazanmanız oldukça mümkündür.

-Satış Ortaklığı Ne Demek?

Satış ortaklığı ile para kazanma konusuna gelmeden evvel, satış ortaklığı nedir onu aydınlatmak gereklidir. Yukarıda da belirtildiği gibi satış ortaklığı, bir internet sayfası ya da sitesi üzerinden alınan ücretin karının bölüştürülmesi mantığına dayanır. Bu sayede iki taraf için de bir kazan-kazan durumu ortaya çıkar. Satış ortaklığıyla para kazanma aşaması sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bunlardan ilki ortağınızı iyi belirlemek olmalı. Düzenli bir şekilde işiyle (yani site ya da sayfasıyla) ilgilenen, ne iş yaptığını bilen, aynı şekilde ne iş yapmayacağını da bilen insanlarla bir ortaklık kurmak zaruridir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta da ödemelerin gününde yapıldığı firmalarla çalışmak. Bu tür ortaklık programlarının eksi ve artı yönlerini mutlaka karşılaştırmak gerekir. Aksi takdirde hesabınızda olmayan ve hayal kırıklığı yaratan durumlarla karşılaşmak işten bile olmayacaktır.

-En İyi Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı ile para kazanmanın ilk yolu düzgün ve aktif bir sosyal medya hesabı kurmak, yönetmekten geçiyor. İnsanların sizi bilmesi, tanıması ve beğenmesi için iyi bir profil imajı çizmeniz gerekiyor. Devamında ise bu hesaplara olabildiğince yüksek sayıda insan çekmek gerekiyor. Bu işi en iyi şekilde yapmak için bir diğer olmazsa olmaz ise analiz etmedir. Pazarlama stratejiniz doğrulusunda hangi ürünün ne zaman, hangi şartlar altında ve hangi fiyatlara daha çok satış yaptığını analiz ederek gelirinizi daha yukarı meblağlara rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Bu koşulları hakkıyla yerine getirdiğiniz takdirde hiçbir patrona, çalışana ihtiyaç duymadan kendi başınızın çaresine bakarak hayatınızı idame ettirecek kadar ücret kazanmanız oldukça muhtemel.

Modern dünyamızda artık çoğu kimse işlerini bu şekilde freelance olarak hallediyor ve hiç kimseyle birebir iletişim kurmak zorunda kalmıyor. Bu işin en cazip yanlarından biri de bu olsa gerek. Tek yapmanız gereken uygun bir ortak bularak karı bölüşmek. Bunu yaparken de hangi ürünlerin o dönemde piyasada satışının en çok yapıldığının analizini yaparak ona göre stratejiler üretmek elbette önemlidir. Pazarlama aşamasında ise yine sosyal medya hesaplarını kullanarak satış ortaklığı yaptığınız sitenin reklamını ve tanıtımını bu mecralardan yaparak ürünlerinizi oldukça geniş bir ağ içinde pazarlama şansına erişmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here