Google Adsense İle Para Kazanma

0
18

İnternetin hayatımızın her alanına girmesi farklı para kazanma yolları da yaratıyor. İnternet üzerinden para kazanmanın en önemli yolu ise reklamlardır. Reklamlar söz konusu olduğunda aklımıza yalnızca şirketlerden aldığımız reklamlar gelmemeli. Google da kendi reklam ağı ile size para kazanma olanağı sağlıyor. Google Adsense, iki farklı reklam ağının birleşmesiyle kişilere kazanç sağlayan bir reklam ağıdır. Google Adsense ile para kazanma yollarının başında ise yüksek trafikli bloglar geliyor. Popüler bir web sitesi ve çok fazla trafik alan bir blog, Google Adsense ile uyumlu hale getirildiğinde oldukça yüksek meblağlar kazandırabiliyor.

-Adsense İle Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense, reklam verenler ile reklam satın alanları bir araya getiren bir Google projesidir. İnternetten reklam vermek isteyenler, Google’a başvurarak ilan veriyor ve Google’da yapılan başvurular doğrultusunda en uygun alanlarda reklamların gösterimini yapıyor. Bu işlem karşılığında komisyon alan Google, hem kendisine hem de yayıncı blog ya da web sitesi sahibine kazandırıyor. Özel seçilmiş alan adları ve kaliteli içerik, Google tarafından oldukça önemseniyor. Bu doğrultuda trafiğiniz ve etkileşim oranınız para kazanma miktarlarındaki en belirleyici unsuların başında geliyor. Özellikle üretilen içeriklerin kopya veya spin olması halinde hedeflediğiniz paralara ulaşma imkânınız oldukça zor. Bunun en önemli nedeni ise reklam için başvuru yaptığınızda sitenin içerikleri doğrultusunda çıkan reklamların Google’ın kriterlerini karşılamaması halinde sizi sıralamalarda geriye atıyor olması olarak görünüyor. Ayrıca telif içeren görsellerin ve metinlerinde kullanılmaması para kazanmayı kolaylaştırıyor.

Öte yandan Google Adsense başvurusu yaptığınızda kabul edilmesi için gizlilik kriterlerine uyum sağlıyor olmanız da önemli. Sitenizde veya blog adresinizde mutlaka gizlilik politikasına yer vermeli ve bunu Google’ın belirlediği kriterleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız. Bütün bu kriterleri karşıladıktan sonra Google Adsense hesabı oluşturarak başvuru yapabilir ve başvurunuzun kabul edilmesini beklemelisiniz. Kriterleri yerine getirirken çok dikkat edilmelidir. Bunun nedeni ise bir kez ret cevabı alındığında ikinci başvuruda onaylanma ihtimali daha da zor oluyor. Ayrıca Google Adsense sizi kabul ettiksen sonra fazla tık almak için hilelere başvurmanız halinde ise hesabınız bloklanıyor.

-Google Adsense İle Ne Kadar Kazandırır?

Blog yazarlığının oldukça popüler olduğu günümüzde Google Adsense ile para kazanma en önemli seçeneklerin başında geliyor. Google Adsense ile para kazanma miktarınızı ise sizin kriterleriniz belirliyor. Siteden binlerce lira para kazanmak mümkünken hedeflediğiniz miktara ulaşamama ihtimalinizde bulunuyor. Kazanç miktarı, sitenizi ziyaret edenlerin ve gösterilen reklamlara tıklanma miktarları doğrultusunda değişiyor. Yüzde 1 ile yüzde 5 arasında bir reklam ortalaması dikkate alındığında, sitenizin kullanıcı sayısı fazla ise kazandığınız miktarlar hedefledikleriniz çok çok üzerinde oluyor. Google Adsense ile para kazanma, güvenliği Google tarafından sağlanan bir firma olması nedeniyle para çekim işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşatmıyor. İstediğiniz takdirde kazandığınız miktarları çekebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here