Forum Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

3
161

Günümüz modern dünyasında para kazanmak için binlerce yol mevcuttur. İmkânı olan çoğu kişi artık bildiğimiz işlerle uğraşmak yerine daha pratik yollarla para kazanabilecekleri ve aynı zamanda da evden yürütebilecekleri işlerle uğraşıyor. Bunlara örnek olarak blogları, forumları ya da internet sitelerini verebiliriz. Siz de bu yollardan ama özellikle forum sitelerinden nasıl para kazanılır merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre?

-Forum Sitesi Nedir?

Forum siteleri herhangi bir konunun binlerce kişi tarafından tartışılıp fikir alışverişi yapılan sitelere denir. Diğer internet ortamlarında olduğu gibi forum sitelerinden de para kazanmak mümkündür. Peki, forum sitelerinden nasıl para kazanılır? Eğer sizin de böyle bir girişim düşünceniz varsa öncelikli tabii ki bir site açmanız ve burada genel olarak hangi konuların konuşulması gerektiğine karar vererek sitenize o doğrultuda bir isim bulabilirsiniz. Daha sonrasında sitenizin reklamını yaparak insanları bünyenizde toplamaya başlayabilir ve böylece bir süre sonra gerçek manada para kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada önemli olan mümkün olduğunca çok insanın sizin forum sitenizden haberdar olmasıdır.

-Nasıl Para Kazanılır?

Her internet ortamından para kazanmanın yolu tabii ki de reklam almaktan geçer. Forum sitelerinden nasıl para kazanılır sorusunun cevabı da tabii ki bundan farklı değildir: reklamlar. Siteniz içinde yeterli sayıda kullanıcı topladıktan sonra çeşitli markalarla anlaşmalar yaparak o markaların ürün linklerini sitenizin içine gömerek bir gelir kapısı yaratabilirsiniz. İnsanlar bu linkleri gördükçe tıklayacak ve marka sitesinin bilinirliğini arttırırken siz de reklam gelirlerinden nemalanabileceksiniz. Bu uygulamanın bir kolu olarak da, sitenizde aktif olarak bulunan ve en çok yorum yapan yazarlarla anlaşma sağlayarak reklam aldığınız markayla ilgili bir konu olduğunda o yazarların yazılarında bu ürünlerden sübliminal olarak bahsetmesini sağlayarak yine yazılarının içine linkler gömülebilir. Böylece açıktan reklam yapmamış olacak ancak yine reklam gelirleriyle kazancınızı arttırmış olacaksınız.

-Google Adsense Seçeneği de Mevcut

-Forum sitelerinden nasıl para kazanılır sorusunun bir diğer cevabı da Google Adsense’dir. Bu genellikle forum sitenizin yeni kurulduğu zamanlarda uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Bu dönemde sitenizin bilinilirliği olmadığından büyük markalardan reklamlar almanız pek muhtemel olmayacaktır. Google ise burada devreye giriyor. Google’a Adsense başvurusu yaparak siz de bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra forum sitenize Google tarafından belli reklamlar gönderilecek ve bu sayede az da olsa reklam geliri kazanabileceksiniz. Ancak Google Adsense reklamlarına siz karar veremezsiniz. Dolayısıyla ne gelirse gelsin o reklam ya da banner mutlaka siteye eklenir. Eğer siz daha seçici davranmak istiyor ve forum sitenizde rastgele reklamlar gözükmesini istemiyorsanız o zaman Google Adsense size göre olmayabilir. Böyle bir durumda geriye reklam ya da link verme seçenekleri kalıyor. Bu ikisinden birini kullanarak siz de internetin nimetleri üzerinden gelir yaratabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Türkiye Genelinde hizmet vermekte olan bu web sitesi aracılığıyla bakıma muhtaç hasta ve yaşlılarınıza genel bakım yapacak ve onların günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bir bakıcı bulabilirsiniz.Kolay kullanımıyıla aradığınız şehirden size en yakın bakıcıları temin ederler.
    http://www.bakiciilan.net/

  2. Forumların karlı bir iş olacağını düşünüyorum, siteyi kullanışlı ve pratik hale getirirseniz, forum katılımcısının gezinmesi ve düşüncelerini paylaşması çok kolay ve rahat olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here