reklam

İnternetten para kazanmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bunlar arasında sosyal medyadan para kazanma, anket doldurarak para kazanma ve makale yazarak para kazanma gibi yöntemler bulunmaktadır. Ancak son dönemde popüler hale gelen bir başka para kazanma yöntemi daha vardır. Bu yöntem, dijital eğitim kitapları yazarak para kazanmaktır. Peki, bunu nasıl yapmalısınız?

-Tek Amacınız Para Kazanmak Olmasın

Dijital kitap yazmak için size gerekli olanlar bir bilgisayar, Word programı ve yaratıcılıktır. Eğer bu malzemeleri doğru şekilde kullanabilirseniz harika kitaplar yazabilirsiniz. Ancak burada amacınız sadece para kazanmak olmamalı. Eğer sadece para kazanmak için kitap yazarsanız yüksek ihtimalle başarısız olursanız. Yazdığınız dijital kitabın insanlara bir faydası olmalıdır. Bu nedenle kendinize en çok güvendiğiniz alanda yazabilirsiniz. Bunun yanında en çok satan sektörleri araştırabilir ve bu sektörler üzerine kitap yazabilirsiniz.

Dijital kitabın en çok rağbet gördüğü sektörlerden birisi de eğitimdir. Bu nedenle dijital eğitim kitapları yazarak para kazanmayı tercih edebilirsiniz.  Bu kitapları Google Play Store üzerinden satabilirsiniz.

reklam

-Kitabınızın Fiyatını En Doğru Şekilde Belirleyin

Dijital eğitim kitapları yazarak para kazanmak istiyorsanız kitabınızın fiyatını çok iyi belirlemelisiniz. Bu nedenle eğitim üzerine yazılmış dijital kitapların fiyatlarını inceleyin ve en önemlisi de kendinizi alıcının yerine koyun. Siz olsanız yazdığınız kitaba ne kadar para öderdiniz? Fiyat düşük gelse bile satış hacmi artacağı için kazancınız da artacaktır. Bir nevi sürümden kazanacaksınız.

-Doğru Formatı Seçin

Dijital eğitim kitapları yazarak para kazanmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise dijital kitabınızın formatını doğru seçmektir. Bunun için en uygun format PDF’tir. Çünkü her bilgisayarda e-kitap okuma programı olmayabilir. Bunu da göz önünde bulundurarak dijital kitabınızı PDF formatında hazırlayın. Her bilgisayar bu formatı açmaktadır.

-Dijital Kitabınızın Görsellerini İyi Seçin

Dijital eğitim kitabınızı ilgi çekecek görseller ile desteklemelisiniz. Ancak bu görsellerin telifinin size ait olmasına dikkat edin. Aksi halde başınıza iş açılabilir. Bunun yanında ücretsiz görseller de kullanabilirsiniz.

Dijital Kitabınızı Nerede Satabilirsiniz?

Dijital eğitim kitapları yazarak para kazanmak için kitabınızın satış sitelerine koymanız gerekir. Bunun için pek çok satış sitesi mevcuttur. Ancak bunların yine birçoğu güven vermez. Bu sebeple ilk defa dijital kitap yazdıysanız kitabınızı satmak için Google Play Store’u tercih edebilirsiniz. Bu sisteme kitabınızı yüklemek için öncelikle Gmail hesabı almalısınız. Sonrasında Play Store Publish sayfasından giriş yaparak kitabınızı yükleyebilirsiniz.

Dijital eğitim kitabınızı kendi web sitenizde de satabilirsiniz. Bu işi profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız kesinlikle bir web siteniz olmalıdır. Eğer kodlama ile ilgili bir bilginiz yoksa WordPress site kurarak kitabınızı tanıtabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında dijital eğitim kitabınızı Apple Store ve Amazon gibi satış kanalları aracılığıyla da satabilirsiniz.

reklam

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here