Borsada Kuralına Göre Hareket Edersen Para Kazanırsın!

0
211

Borsa çok önemli bir yatırım aracı olmakla beraber ülkemizde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası çok sayıda insanın yatırım yaptığı bir pazar olarak karşımıza çıkmaktadır. Halka arz edilmiş çok sayıda şirketin hisse senetleri bu piyasada alıcı buluyor. Hisse alım satımı ile aradaki fark kar veya zarar oranını ortaya koymaktadır.

Bilinçli borsa yatırımı ile hatırı sayılır paralar kazanmış olan insanlar olduğu gibi acemilik veya değişik sebeplerle kaynaklanan olumsuz yatırımlar çok sayıda insanın para kaybetmesine sebep olabilir. Her ne kadar bir terim ve gelenek gibi ortaya çıksa da borsa sisteminde yazılı bir kural yoktur. Geleceği tahmin etmek elbette ki deneyim ve tecrübe ile birlikte daha kolaylaşabilir. Esenler ne kadar deneyimli ve tecrübeli olursa olsun gelecek tahmini konusunda yanılma payı mutlaka olacaktır.

-Borsa Hakkında Bilinmesi Gerekenler,

Öncelikli olarak geçmiş yılların grafikleri en azından borsada yaşanmış durumları anlamak için büyük önem taşıyabilir. Her ne kadar bu konuda ortaya konulmuş olan grafikler insanlara fikir verse de gelecekte ne olacağını bilmek mümkün değildir.

Borsa hakkında bilinmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır;

  • Sert düşüş yaşamayan ve zaman içerisinde sürekli olarak standart bile olsa insanlara kazandıran hisse senedi daha güvenilir yatırım unsurları olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Burada tercih edilen firmaların köklü olması ve ürünlerin piyasada karşılık görmesi elbette ki çok önemli konular.
  • Dürüst kimliği ile ön plana çıkmış ürününü kaliteli bir marka şeklinde piyasaya tanıtmış firmalar daha sağlam yatırımcı için iyi bir malzeme oluşturabilir.
  • Borsa her ne kadar yatırım için resmi ve güvenilen yöntemlerden biri olsa da yatırımcılar için belli bir risk bulundurduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor.

-Borsa İle Kısa Zamanda Çok Para Kazanmak

Âmânı daraltıp kazancı çoğaltmak istediğiniz zaman riskin daha yüksek olması kaçınılmaz bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Elbette ki bu konuda riski göze alıp kazanç elde eden insan sayısı ve yatırımcı hatırı sayılır rakamlardadır.

Borsa İstanbul bileşik endeksi takip etmek bununla beraber geçmişteki yaşananları ve grafikleri incelemek bir yere kadar insana bilgi ve fikir verebilir. Öncelikli olarak borsa yatırımlarına küçük miktarlarda başlamak deneyim ve tecrübe kazanmak için önemlidir. Fırsat olarak kabul edilecek yatırım düzeyine erişmek için elbette ki belli bir zaman geçmesi ve tecrübe ortaya çıkması gereklidir.

-Borsadan Kazanç Elde Edenler Bu İşi Nasıl Yapıyor?

Borsa çok önemli bir pazar olmakla beraber borsada profesyonel olarak yatırımcılık yapan insanların birbirine zıt değerler üzerine yatırımlar yapabildiğini görüyoruz. Sert düşüş yaşayan grafik tabloları ve yükseliş yaşayan grafikler insanlara bazen fikir verebilir. İniş ve çıkışlar her zaman beklenen şartlarda olmadığı gibi uzman yatırımcıların çoğu zaman bütün yumurtaları aynı sepete koymadığını görebiliyoruz.

Borsa çok geniş bir platform olmakla beraber burada çok fazla halka arz edilmiş şirket var. Yatırımı tek bir noktaya yapmak belli bir risk düzeyi ortaya koyarken mevcut parayı farklı şirketlere yapmak ve burada deneyim ve tecrübe kullanmak daha garantili bir sistem olarak karşımıza çıkabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here