Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

0
144

Son zamanlarda özellikle genç kesim arasında popüler olan ve bundan para kazandıkları farklı bir yöntem bulunmaktadır. Bu farklı para kazanma yöntemi ise blog yazarlığı yapmaktır. Bir blog yazarı olmak için öncelikle blog sitelerinin herhangi birinden bir hesap açarak hakkında yazmak istediğiniz konuyu bulmanız gerekiyor. Bu konunun tercihen insanların ilgisini çekebilecek bir konu olması, birçok açıdan sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede tanınırlığınız artabilir, zevkle yapmaya başladığınız işten eninde sonunda para kazanır hale gelebilirsiniz. “Blog yazarak nasıl para kazanılır?” şeklindeki soruların cevabını ise yazımızı okumaya devam ederek bulabilirsiniz.

-Ne Şekilde Para Kazanılabilir?

“Blog yazarak nasıl para kazanılır” sorusunun aslında birkaç cevabı mevcuttur. Ancak bunlardan en başta geleni elbette reklamlardır. Yani, bloğunuzda herhangi bir üründen ya da ürünlerden bahsedip o ürünlerin reklamını yaparsanız, bu işten oldukça iyi paralar kazanmanız mümkündür. Fakat elbette bu bugünden yarına olacak bir iş değil. Bunun için öncelikle insanların severek ve ilgiyle takip ettiği blog yazarlarından biri olmak ve böyle bir bloga sahip olmak gerekiyor. Dolayısıyla bu da belli bir zaman alıyor. Biz bu zamana 6 ya da 10 ay arası ortalama bir sayı verebiliriz. Lakin burada tek önemli kıstas ilgi çekici olmak değil. Eğer reklamlar aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız blogunuza düzenli olarak yazı yazmalısınız. Yani, aktif olmalısınız.

Blog yazarak nasıl para kazanılır sorusunun bir diğer cevabı ise tanıtım yazıları yazmaktır. Bu tanıtım yazılarını yazmak, genellikle ortalama bir blog yazarının yapabileceği kalibrede bir iştir. Blogda yazdığınız yazının türüne ve alanına göre marka ya da markalar size ulaşarak kendi firmaları ya da modelleri hakkında tanıtım yazıları yazmanızı isteyebilirler. Bu durum genellikle firmaların size bir ajans aracılığıyla ulaşmasıyla sağlanır. Size tam olarak ne istediğini beyan eden firmalar, sizden de belirli bir tarihe kadar tanıtım yazılarını yazmanızı isteyebilir. Ayrıca bunu sizin bloğunuzda yayınlatıp size belirli bir ücret öder ya da yazıyı direkt olarak sizden satın alabilirler. Böylelikle her iki türlü de para kazanmış olursunuz.

-Banner Nedir? Banner’lardan Para Kazanılabilir Mi?

Banner’lar, anlaştığınız bir firmanın belirlediği görseli blogunuza koymanızdır. Yani aslında banner, bu görsellere verilen genel isimdir. Blogunuza banner’lar koyarak (ne kadar çok banner demek o firmadan o kadar reklam ücreti almak demek olduğunu aklınızdan çıkarmayın) insanların o görsele tıklayıp firmanın sitesine gitmesini sağladığınız için aslında bir aracı görevi de görmüş olursunuz. Banner’lara Google ve diğer arama motorlarının reklamlarını ekleyerek de para kazanmanız mümkündür. Blog’unuza birden fazla banner almak istiyorsanız ilk yapmanız ve üstüne uğraşmanız gereken şey, kesinlikle okuyucu sayınızı ve bilinirliğini arttırmak olmalı. Aksi takdirde herhangi bir özel şirket ya da firmadan banner ya da genel bir reklam almanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Blog yazarak para kazanmanın yolları kısaca bu şekildedir. Siz de hemen kendi blogunuza yazmaya başlayabilir, popülerliğinizi arttırarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here